Informatyka

Do czego służy elektromagnes trzymający?

Jednym z najbardziej praktycznych elektromagnesów jest elektromagnes trzymający. Wszystko to za sprawą tego, że może on pracować w środowisku bezolejowym. Wpływa to nie tylko na zwiększenie estetyki jego wyglądu, ale również i w zdecydowany sposób ułatwia jego utrzymanie i przygotowanie do pracy przy w pełni zachowanych wszystkich właściwościach. Oprócz tego pozwala to na znaczne zaoszczędzenie czasu przez użytkownika.

Zastosowanie

Jego zastosowanie to przede wszystkim elektryczne blokowanie osłon bezpieczeństwa w maszynach przemysłowych, klapach wentylacyjnych, przeciwpożarowych a nawet i w przenośnikach elektromagnetycznych. Tak szeroki zakres zastosowań wynika między innymi z wysokiej jakości wykonania i równie wysokiej skuteczności działania oraz spełniana oczekiwań postawionych względem jego możliwości. Dlatego wykorzystuje się go również w blokadach drzwi alarmowych.

Blokowanie elementów

Aby siła trzymania elektromagnesu była maksymalna należy zastosować na blokowanych elementach metalowe płytki o grubości od 2 do 5mm. Istotne jest również to aby z obudowy było odprowadzane ciepło gdyż zbyt wysoka temperatura zmniejsza przyczepność cewki. Głównie elektromagnes trzymający można spotkać w medycynie, transporcie czy automatyce przemysłowej.