Jak wykorzystywana jest technologia SLS?

Druk przestrzenny wykonywany jest pod wieloma różnymi obliczami i z zastosowaniem bardzo różnych technologii. Wszystkie innowacyjne metody produkcji i wydruku trójwymiarowego opierają się na nowoczesnych maszynach i niekiedy kosztownych surowcach oraz materiałach. Przykładem technologii, która nie jest wysokokosztowa, a przynosi szybko oczekiwane rezultaty, jest druk przestrzenny w technologii sls. Tutaj tworzywem większości produktów są materiały syntetyczne w postaci proszku. Pod wpływem działającego selektywnie lasera, dochodzi do utwardzenia kolejnych warstw proszku, zaś miejsca nieutwardzone przez laser stanowią strukturę uzupełniającą dla całej konstrukcji.

Do czego stosuje się technologię SLS?

Druk w technologii sls stosuje się przede wszystkim przy konieczności precyzyjnego wykonania bardzo drobnych elementów. Możliwość stworzenia i odwzorowania bardzo skomplikowanych struktur geometrycznych oraz wzornictwa, to najważniejsze zalety tej technologii. W zasadzie wszystkie najdrobniejsze elementy o grubości powyżej jednego milimetra da się z powodzeniem wykonać właśnie za pomocą technologii sls.

Stosowana przy procesie produkcyjnym?

Wiele firm decyduje się na zaadaptowanie tej technologii w swoim własnym procesie produkcyjnym, ponieważ jest ona względnie tania i pozwala szybko oraz skutecznie skalować poziom produkcji w zależności od swoich aktualnych potrzeb. Przygotowanie projektu pod konkretną linię produkcyjną w tej technologii może jednak zająć powyżej trzech dni, więc warto być zdecydowanym na jej zastosowanie przed rozpoczęciem pierwszych prac projektowych.